maski.com.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, transporcie oraz mechanice.

Poradnik

Czasowy wynajem auta – czy to się opłaca? Rozwiewamy wątpliwości!

Czasowy wynajem auta – czy to się opłaca? Rozwiewamy wątpliwości!

Nie jest tajemnicą, że za sukces podróży w dużej mierze odpowiada komfort i bezpieczeństwo przejazdu – nieważne, czy planujesz wypoczynek nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Właśnie planujesz urlop, ale twój samochód nie spełnia wakacyjnych potrzeb lub nie masz własnego pojazdu? Zobacz, na co możesz liczyć w wypożyczalni samochodów!

Sięgnie po komfort i niezależność podróży

Na wynajęcie auta decydują się najczęściej Ci, którzy szczególnie cenią sobie elastyczność podróży. W ten sposób nie jesteś uzależniony od żadnego rozkładu jazdy komunikacji publicznej. Poza tym otwiera się przed tobą znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o cel wyjazdu. Nie zawsze znajdziesz dogodne połączenie pociągiem czy autobusem, zwłaszcza jeśli wybierasz się nieco dalej od cywilizacji.

Operatorów carsharingu, czyli systemu wspólnego użytkowania aut, przybywa w Polsce z każdym rokiem. W tej branży działa m.in. Panek CS:

– Przy wynajęciu auta na godziny czy doby, klient w ogóle nie martwi się ubezpieczeniem , serwisem czy koniecznością ewentualnej naprawy auta. Za prawidłowy stan techniczny pojazdu odpowiada firma jako operator. To my odpowiadamy za zakup polisy czy wizytę w warsztacie. Poza tym staramy się udostępniać zróżnicowaną gamę modeli pojazdów, aby każdy zainteresowany znalazł coś, co idealnie odpowie na jego potrzeby – mówi wicedyrektor Działu Marketingu.

Wynajęcie auta – korzyści już na etapie pakowania

Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie auta na urlop, zyskasz także swobodę pakowania. Docenią to szczególnie osoby wybierające się w podróż z dziećmi – przyda się wówczas obszerniejszy bagażnik. Dogodne modele znajdziesz w większości firm carsharingowych.

Samochód przyda Ci się nie tylko do przejazdu do celu, ale również na miejscu. Konieczność zrobienia zakupów lub dalsza trasa wycieczkowa – zaplanujesz wakacje tak, że przywieziesz same wspaniałe wspomnienia! Wynajęcie auta na miejscu to bezpieczna, a przy tym bardzo ekonomiczna opcja.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij